Klitoris a všetko čo o ňom potrebuješ vedieť

Klitoris je jedna z najcitlivejších erotogénnych zón ženských pohlavných orgánov stále opradená akýmsi malým tajomstvom. Prečo je to tak? Lekárska obec klitoris dlhú dobu vôbec neuznávala. Jeho existenciu a zmysel potvrdil až v 16. storočí v knihe Renalda Columbusa z roku 1559.

Niekedy sa s touto časťou ženskej pohlavnej sústavy stretnete aj pod pomenovaním dráždec, pretože jeho základný účel a funkcia spočíva v tom, že sa sexuálne dráždi. U veľkej väčšiny žien sa práve stimuláciou klitorisu dosahuje orgazmus.

Klitoris sa môže svojím využitím a citlivosťou považovať za ekvivalent mužského pohlavného údu, alebo ešte lepšie – jeho uzdičky. Práve na tomto mieste je veľké množstvo nervových zakončení, vďaka čomu je sexuálne dráždenie a stimulácia tohto miesta mimoriadne príjemnou záležitosťou. Tiež z pohľadu kvality sexuálneho života je klitoris veľmi dôležitý.

Všetko čo potrebuješ vedieť o klitorise

Stimulátory na klitoris

Kde sa klitoris nachádza?

Ako sme už uviedli, klitoris je súčasťou vonkajšej pohlavnej sústavy žien, a to konkrétne vagíny. Stále vzniká mnoho polemík na otázku, kde sa presne klitoris nachádza. Je umiestnený na vonkajšej strane presne tam, kde sa spájajú pysky ohanbia priamo pred vyústením do vagíny. Keď teda pysky odokryjete, uvidíte klitoris.

Ako vyzerá klitoris?

Klitoris je z biologického hľadiska erektilné tkanivo. Čo to znamená? Na povrchu je vidno žaluď klitorisa a potom tá väčšia časť tohto tkaniva sa nachádza pod kožou. Nazýva sa telo. Klitoris je zložený z veľkého množstva nervových zakončení a ďalších senzitívnych nervových teliesok, je dobre prekrvený, a preto sa počas dráždenia ešte zdurí. Vnútorná časť je pripojená k vonkajšej prostredníctvom corpora cavernosa, dvoch špongiovitých plôch erektívneho tkaniva. Telo klitorisu je spojené s dolnou časťou symfýzy a lonovou kosťou. Skladá sa až z 18 častí, z ktorých sú až dve tretiny vo vnútri tela.

PODĽA šTRUKTÚRY SA dELÍ nA TIETO DVE čASTI:

  • Menšia časť – práve tú vidno na povrchu vagíny a nazýva sa aj žaluď. Názov je presne rovnaký ako zakončenie na pohlavnom úde. Aj na klitorise možno nájsť akúsi predkožku. Tá sa skladá z toporového tkaniva.
  • Väčšia časť – je pod povrchom vagíny a nazýva sa telo. To smeruje najskôr nahork podbrušku. Potom sa ohýba na opačnú stranu. Vo vnútri sa zase rozdeľuje na dve časti a má tvar písmena V.

Funkcie klitorisu

Hlavnou funkciou klitorisu je zabezpečiť čo najväčšie pohlavné vzrušenie. Vzrušenie sa uskutočňuje dráždením na jeho vonkajšej časti. Princíp fungovania klitorisu je veľmi podobný tomu, ako funguje mužský pohlavný úd – to znamená, že kým je klitoris na začiatku menší, stimuláciou sa napĺňa krvou, postupne stvrdne a kým dosiahne orgazmus, je na svojej maximálnej veľkosti.

Stimulácia klitorisu

Sexuálnou stimuláciou klitorisu dokáže žena dosiahnuť orgazmus veľmi rýchlo. Podľa jej aktuálneho sexuálneho vzrušenia je tento orgazmus veľmi intenzívny alebo menej intenzívny a trvá niekoľko sekúnd. Po bezprostrednom dosiahnutí ženského orgazmu je klitoris niekoľko minút citlivý, no žena je schopná ďalšou stimuláciou dosiahnuť orgazmus opäť.

Klitoris môže mať rozmer až 8 centimetrov. Na povrchu je len jedna malá časť, ktorá tvorí asi 10 % veľkosti. Ženský orgazmus je pritom oveľa intenzívnejší ako ten mužský. A to aj v prípade stimulácie klitorisu. Na jeho špičke sa totiž nachádza až 8 tisíc nervových zakončení, a to je až dvakrát viac než v prípade mužov.

Vibrátory s ramenom na klitoris

Stránka s erotickým obsahom

Nachádzate sa na stránke s erotickým obsahom.
Mali ste už 18 rokov?

Tieto stránky sú určené len osobám starším ako 18 rokov. Pokiaľ ste ešte nedovŕšili vek 18 rokov opustite tieto stránky kliknutím na tlačidlo NIE.